محصولات و فناوری هادستگاه ميلي‌بيوراكتور (تجاري شده - آماده فروش و عقد قرارداد)

میلی بیورآکتور

دستگاه ميلي‌بيوراكتور قادر كه است اثرات پارامترهای فیزیکي و شیمیایی و پارامترهای مهندسی روی متابولیسم سلولی و تولید محصولات بیولوژیک را بصورت آنلاين مورد بررسي قرار دهد، تجاري‌سازي شده و مركز مي تواند تمامي نيازهاي مراكز تحقيقاتي و صنعتي حوزه‌ بيوتكنولوژي پزشكي، دارويي و غذايي و آزمايشگا‌ه‌هاي دانشگاه‌ها را تامين نمايد.

دریافت کاتالوگ

نانوليپوزوم‌ساز (در حال تجاري سازي - آماده سرمايه گذاري)

نانولیپوزوم ساز

دستگاه نانوليپوزوم‌ساز با در نظر گرفتن اهميت سايز نانوليپوزوم در افزايش كيفيت رسانش دارو، كاهش تنش وارده به نانوليپوزوم و مولكول بارگذاري شده و سهولت افزايش مقياس طراحي و ساخته شده است، لذا با تغيير در پارامترهاي مهندسي و فيزيكوشيميايي و ترموديناميكي دستگاه، مي‌توان نانوليپوزوم‌هايي در اندازه‌هايي بين 40 تا 250 نانومتر توليد كرد. دستگاه نانوليپوزوم‌ساز در صنايع دارويي، آرايشي بهداشتي و غذايي كاربرد دارد.

دریافت کاتالوگ

دانش فني توليد نانوداروها با منشاء گياهي بر پايه نانوليپوزوم (دانش فني - آماده سرمايه گذاري)

نانودارو

گسترش و پیشرفت نانو فناوری در حوزه‌های مختلف امکان درمان بیماریها را به نحو موثر و مناسبتر فراهم كرده است. از طرفی گسترش بیماریهای ویروسی در جهان و ایران و مقابله با آنها و نیز گران بودن داروها و تاثیر درمانی پائین آنها مورد توجه بسیاری از سیاستگزاران و محققان قرار گرفته است تا بتوان با استفاده از بکارگیری نانو فناوری به داروهای موثر و ارزانتر برای درمان بیماریهای ویروسی دست یافت.ريه مصنوعي ( اكسيژناتور ) (دانش فني - آماده سرمايه گذاري)

ریه مصنوعی

یه مصنوعی یک تبادلگر غشایی مایع-گاز و از پرکاربردترین مبدل‌ها در عمل‌های جراحی قلب باز می‌باشد. طراحی، مدل‌سازی و شبیه‌سازی هندسه ناحیه جریان از دست آوردهای نوآورانه گروه ریه ‌مصنوعی مرکز پژوهشی فناوری‌های نوین در مهندسی علوم‌زیستی می‌باشد كشور جمهوري اسلامي ايران حداقل سالانه به 40 هزار قطعه از اين تجهيز براي عمل قلب باز نياز دارد.
فسفاتيديل كولين (محصول و تكميل فرآيند توليد - آماده سرمايه گذاري)

فسفاتیدیل کولین

فسفاتیدیل‌کولین نقش مهمی در ایجاد لایه‌های غشاء‌های سلولی ایفا كرده و يكي از اجزای سازنده‌ی سورفکتانت‌های موجود در ريه است بطوریکه کمبود این سورفکتانت‌ها در نوزادان نارس به ایجاد مشکلات شدید تنفسی منجر می‌شود. همچنين لسیتين و كولين در حافظه، سلامتي عروق، عملكرد كبد، رشد و تشكيل جنين تأثير قطعي دارند. كاربرد فسفاتیدیل‌کولین در صنايع دارويي و در صنايع آرايشي- بهداشتي در ساخت لوسيون‌هاي آرايشي و كرم‌ها می‌باشد.

دریافت کاتالوگ

نانو بيو سنسور (در حال تكميل دانش فني و محصول - آماده سرمايه‌گذاري)

نانوبیوسنسور

برای تشخیص آلودگی های محیط زیست و تشخیص سرطان به کار می رود.


دستگاه ميكروبيوراكتور (در حال تكميل دانش فني)

میکروبیورآکتور

اين دستگاه قادر است كليه پارامترهاي مهندسي و فيزيكوشيميايي فعاليت‌هاي سلولي (جانوري و ميكروارگانيسم‌ها) را بطور همزمان 6*4، 24*4، 48*4، 96*4، 384*4، 1536*4 در حجم عملياتي 50 نانوليتر تا 2000 ميكروليتر انجام دهد. اين فناوري كاربردي در تجهيزاتي همانند PCR و ... دارد.نانو ذرات مغناطيسي زيست عملگرا (دانش فني و تكميل تحقيقات)

نانوذرات

نانوذرات مغناطيسي زيست عملگرا، ریز بازیگرانی هستند که به دلیل خواص ناشی از اندازه و جنس خود، در بسیاری از حوزه‌های علمی مورد توجه هستند. نقش موثر انواع نانوذرات مغناطيسي زيست عملگرا در حوزه‌های متعددی مانند پزشکی (در فرآیندهای تشخیص و درمان)، محیط زیست (تصفیه آب، فاضلاب و پساب‌های صنعتی) و در بسیاری از فناوری‌های نوین به عنوان عامل جداسازی، تخلیص، تشخیص، رسانش و یا کنتراست پیشرفت‌های چشمگیری را در چشم‌انداز اعتلای افق علمی بشر رقم زده است.خون مصنوعي (دانش فني و در حال تكميل تحقيقات)

خون مصنوعی

تولید خون مصنوعی بر اساس مهندسی سطح نانوهموگلوبین لیپوزومی و همچنین بررسی چند جانبه پارامترهای مختلف به روی ویژگی‌های نانوهموگلوبین‌های کپسوله‌شده بنا شده است. کاربرد این محصول در مواقع بحرانی و حوادث طبیعی از قبیل سیل و زلزله، به‌درمان ایسکمی بافتی، استفاده در هنگام جراحی قلب باز، اکسیژن رسانی به بافت در مواقع اوژانسی و میدان جنگ، جلوگیری از نیاز به تزریق خون در حین عمل جراحی، درمان کم‌خونی و ... مي‌باشد.پيل سوختي زيستي (در حال تكميل تحقيقات)

پیل سوختی زیستی

میکروبیوراکتور سلول سوختی زیستی آنزیمی سامانه‌ای متشکل از دو الکترود آندی و کاتدی به‌ منظور اکسایش ماده کاهنده و کاهش اکسیژن و یک مدار خارجی برای تولید انرژی الکتریکی می‌باشد. این سامانه‌ها پتانسیل تامین انرژی وسایل ایمپلنت همانند تبش‌آرا، پمپ تزریق دارو، محرک عصبی، دفیبریلاتور، پمپ انسولین و محرک رشد استخوان را دارند.